Download open air: Predstavujeme vám SCR DubStep Broken Live Performance stage
Midi Lidi, Ear Drum Kru, Side9000, Junior aka. Žunovskij, Effiks aka. Eff.D, Abu. Predstavujeme vám SCR DubStep Broken Live Performance stage. Čítaj viac...

Midi Lidi 


Elektronický projekt Midi Lidi vznikol ako pozitívnejšia strana temnejšieho hudobného telesa Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek v spojení s video-kamarátmi z Fiume. Hrajú elektronickú hudbu v svojráznom štýlovom mixe doprevádzanú odsekávanými spevmi českých textov. Midi ľudkovia sú v českom kultúrnom svete tiež známe ako filmári, divadelní performeri a vizuálni umelci.
Niekoľko nominácií na album roka 2009, nominácia na Českého lva za filmovú hudbu k dráme Protektor a deväť týždňov na prvom mieste v hitparáde Veľká sedma na Rádiu 1 - tým všetkým sa môžu pochváliť títo elektronickí vizionári.

Pobavia a roztancujú vás kraftwerkovskými rytmami a minimalistickými sloganmi, ktorým nechýba inteligentný a miestami až čierny humor. Midi Lidi sú /Petr Marek-PC, flexatón, gitara, texty, spev, Prokop Holoubek-klávesy, bicie, klarinet, trombón, gitara a Markéta Lisá-PC, klávesy, zvuky, klarinet, spev/. Súčasťou ich živých vystúpení sú i abstraktne podmanivé vizuály, ktoré live počas koncertu tvoria traja ostrozrakí českí vizuálni umelci - Filip Cenek, Magdalena Hrubá a VJ Kolouch.

Viac informácií:
http://www.midilidi.cz/

Ear Drum Kru (Spiral.sk)


Sú z Banskej Bystrice. Sú tu od roku 1996. Sú pôvodne traja, niekedy štyria a občas aj piati až šiesti. Hrávajú live ale aj ako dji, remixujú, tvoria vlastné skladby a spolupracujú s nemalým počtom umelcov. Majú na konte album, epéčka, množstvo remixov a početný rad skladieb na rôznych výberovkách a vinyle. Pohybujú sa v ríši dubu, kráľovstve breakbeatu, zemi dnb, zatmení dubstepu ale aj v továrni elektra a rieke downtempa. Svoje živé vystúpenia obohacujú hosťami na živé nástroje a taktiež o vokálové plochy. Inak tomu nebude ani na tohto ročnom Download Open Air. Je sa na čo tešiť!

Viac informácií:
http://www.myspace.com/eardrumkru

Junior aka. Žunovskij  (wilsonic.sk)Chcete sa baviť? S Juniorom sa to dá a to veľmi ľahko! Je totiž len málo djov, ktorí vedia čo si dá azda každý na tanečnom parkete. A zmiešať to do plynulého setu zabaleného do pestrofarebného obalu ktorý si každý s radosťou otvorí ako darček na 10te vianoce pod stromčekom to je Junior aka. Žunovskij.

Side9000 (Owntempo rec.)


Kto to je?
Producent prvého českého dubstepového vinylu 9000 Dubs EP,
šéf najstaršieho stredoeurópskeho čisto dubstep/grime labelu Owntempo Recordings,
ktorý má už na svojom konte cez dve desiatky oficiálnych československých releasov.

Odkiaľ ho môžem poznať?
Side spolupracoval napríklad na poslednom albume Moniky Načevy, remixuje a produkuje pre raperov Gulose Potroka, Modré Hory, Peťo Tázoka, Veca alebo ethno elektroniky Trans-Global Underground.

Čo hrá?
Ovplyvnený technom, dubom a dnb mieša výbušnú zmes ťažkotonážnych basových nákladov.

Hral už vôbec niekde?
Objavil se na pódiu vedľa napr. takých mien ako: Headhunter, Scuba, Mark One, Coki, Rusko, Skepta, Durrty Goodz, Goth-Trad nebo Joker.

Viac informácií:
http://www.myspace.com/side9000

Effiks aka. Eff.D  (Notape.net)Miluje slovíčko freestyle, od slova sloboda, ktorú si spolu s odvahou váži pri Djingu najviac. Effiks je najšťastnejší, keď má pri hraní voľnú ruku a má pred sebou rozhladené, tancachtivé publikum, bažiace po odvážnejších kúskoch. Pod menom Effiks ho aktuálne môžete nájsť napr. aj v programe Bratislavského Nuspiritu, kde si pravidelne odpaluje rezidentskú freestyle akciu Beat Trippin'. Ako rezident a organizátor akcie STEP FORWARD v klube Radosť razí pod alteregom EFF.D vedno s pravidlenými či exkluzívnými misionármi najaktuálnejší zvuk Dubstepu a jemu blízskych urban štýlov – Uk/Baile Funky, DubTech, Bassline či Wonky. V tomto duchu sa bude na Zvolenskom zámku odvíjať aj jeho exkluzívny beatový výlet za najčerstvejšími tanečnými subbassmi z jeho zbierky.

Abu (Basstrap)


Polovica projektu Machinefunck, dj a moderátor jedinečnej českej relácie Bass Trap. Bass trap je česká oficiálne prvá pravidelná rádiová relácia zameraná na dubstep a ďalších nabasovaných príbuzných. Vysiela sa každý druhý štvrtok na vlnách pražského Rádia 1 (91,9 FM v Prahe a okolí alebo http://www.play.cz/radio-1) od 23.00.Bass Trap tak ako dj Abu se nesnažia byť prví, trendy, ani nevyhľadávajú hudobný obsah, ktorý práve tento mesiac budete počuť na každom rohu. Ponúkajú osobitý náhľad do dubstepovej kuchyne a zaručujú hudobný obsah, za ktorým si aj za nejakých päť rokov pri počúvaní záznamu budú stáť.

Viac informácií:
http://www.myspace.com/abumachinefunck


SPAT
NEWSLETTER
LÍSTKY/AKREDITÁCIE
FÓRUM
GALÉRIA