Hospital rec. na Download open air 2010
Nu:Tone a Mc Wrec roztancujú Drum&bass stage open airu Download, už tento piatok 16. Júla.

Nu:Tone ( Hospital / UK )

Dan Gresham, aka Nu:Tone, začal hrať na piáno vo veku 8 rokov a o rok neskôr začal spievať v „Jesus College Chorus“ v Cambridge.  Študoval hudbu na Durham University, kde začal robiť aj vlastnú študentskú rádiovú show. Tu sa zoznámil s mladým Johnom B. Začali spolu vysielať a založili miestnu klubovú noc s názvom „Substance“. Všetky tieto pozitívne vibrácie vyústili k debutovému vinylovému albumu pod Johnovou značkou „Beta Imprint“ v roku 2001.


Od podpísania zmluvy s Hospital records v roku 2003 sa Nu:Tone prepracoval na jedného z najrešpektovanejších producentov na scéne. Danove  skladby hrali takmer všetci, od LTJ Bukema až po Dillinju. Jeho hudobný prejav zaručoval vždy dobrú zábavu – či už ide o retro soul jeho klasickej skladby Spread Love, alebo Junglist Wobble jeho „Strictly Social“ Re-rub.


Jeho album Brave Nu World, vydaný v roku 2005, podporila celá Drum & Bass komunita. Tento úspech zabezpečil  Nu:Tonovi hrania po celom svete, predstavil sa v USA, Ázii, Austrálii. Popri tom si našiel čas aj na remixy Alice Russella, Quantic a vyprodukoval track pre Jennu G.


Po krátej pauze a narodení jeho syna sa Dan vrátil v plnej sile v roku 2007. Jeho úžasný album Back of Beyond bol vydaný v roku 2007 s prívlastkom „Top Class“ od kritikov – Knowledge Mag a Djmag ho opísali slovami ako „perfektná súhra akcelerovaného junglist funku & cooled-out melódie 70-tych rokov“. Výbery z albumu, ako napríklad Missing Link, Beliefs (s Patom Fulgonim) a System sa hrali na tanečných pódiách nielen vo Veľkej Británii.

Ako hlavná opora „Future Sound of Cambridge, Dan dostal Logistics, Commix a seba do štúdia, aby vyprodukovali devastujúci album Future Sound of Cambridge 3 v roku 2008. „Temný a smrtiaci“ album potvrdil Cambridge ako centrum D+B a upevnil úžasnú pozíciu produkcie Nu:Tone a Co.

Viac informácií: http://www.myspace.com/djnutone

Mc Wrec ( Hospital / UK )

Jon Bailey a.k.a. MC Wrec je považovaný za jedného z najvýraznejších britských MC a vokálnych umelcov na poli drum & bassu a hip hopu. Od mladosti sa stretával s hudbou, najmä  s umelcami ako Michael Jackson, James Brown, Van Morrison, Jay Z, Finley Quay, Sizzle, LSK a Roots Manova, ktorí mali na jeho prejav veľký vplyv.


Jon sa za mikrofón prvýkrát postavil v roku 1995 na party v South Croydon. Po presťahovaní do Southamptonu (1998) zakladá Distortion Crew a hip hop partičku The Pickpockets. Zároveň sa stáva PR managerom módnej značky Addict (www.addict.co.uk).


Prvá väčšia spolupráca prebiehala s djs: Red, Rodney P a First Rate (Morcheeba). Medzi rokmi 2003 - 2005 sa Jon stáva "frontmanom" na live vystúpeniach London Elektricity, spoločne nahrali rovno dve live dosky a DVD. Za tento počin si vyslúžili od Knowledge Magazine ocenenie 'Best live Act'. Jon  pravidelne prispieva na labele jako napr. Hospital Records, Critical, Custom, SoundTrax a W10 Recordings.

Viac informácií: http://www.myspace.com/mcwrec

Nenechajte si ujsť túto skvelú kombináciu na 10. Ročníku festivalu Download.

SPAT
NEWSLETTER
LÍSTKY/AKREDITÁCIE
FÓRUM
GALÉRIA